Газобетон у будівництві приватних будинків переваги і недоліки

Газобетон один з найпопулярніших матеріалів в сучасному заміському будівництві. Будівельні газобетонні блоки відрізняються довговічністю, простотою у використанні і відносно недорогою вартістю. Портал zagorodna.com розповість з якими труднощами можна зіткнутися при будівництві будинку з газобетону і як з цими труднощами можна справитися.

Що таке мінімалізм?

Газобетон виходить в результаті введення в суміш з води, вапна і піску спеціальної алюмінієвої пудри, яка виконує роль своєрідного газоутворювача. Хімічна реакція між гидратом окису кальцію і алюмінієм «спучує» розчин. Виділяється при цьому водень допомагає матеріалу при затвердінні зберегти пористу структуру. Процес спінювання газобетону і його затвердіння відбуваються під впливом пари при високій температурі і великому тиску в спеціальній печі. Після випалу, затвердіння і охолодження газобетону його розрізають на блоки. Завдяки використанню натуральних інгредієнтів, газобетон екологічно чистим будівельним матеріалом.

Газобетонні блоки представлені на ринку самими різними типами і розмірами завдяки цьому можливе будівництво різноманітних форм стін і елементів будинку. Завдяки низькій щільності матеріалу, газобетонним блоком можна надати будь нахил, скіс, форму. Наприклад, підкоригувати блоки для віконних і дверних прорізів.

Який газобетон підійде для будівництва заміського будинку?

Для будівництва зовнішніх стін підійдуть блоки газобетону товщиною не менше 300 мм (краще від 365 мм), для несучих внутрішніх перегородок буде достатньо блоків товщиною в 100 250 мм залежно від щільності матеріал маркується таким чином: D350, D400, D500, D600 чим більше значення, тим він міцніший. Варто відзначити, що більш щільний газобетон не відрізняється гарною теплоизоляционностью, тому для будівництва стандартного будинку в 100-150 квадратних метрів підійде газобетон з маркуванням D300 D600.

Для зведення приватних будинків використовується три види газобетону. По-перше, конструкційний він призначений для будівництва перегородок та інших конструкцій без несучих функцій. Можливе використання для будівництва тимчасових або підсобних будівель.

По-друге, конструкційно-теплоізоляційний саме такий тип найчастіше використовується для будівництва заміських котеджів. Блоки даного типу мають теплоізоляційні властивості і досить міцні для зведення несучих конструкцій.

По-третє, теплоізоляційний тип, який володіє досить низьким рівнем теплопровідності, що дозволить забезпечити комфортну температуру в будинку подібного матеріалу. Однак міцність теплоізоляційних блоків дуже низька, тому вони не використовуються для будівництва несучих конструкцій. Краще всього використовувати такий тип газобетону для зведення зовнішніх несучих стін. Такі блоки будуть виконувати функцію теплоізоляції і огорожі.