Загальна класифікація бетонів

При будівництві будинків, будівель, споруд, доріг, аеродромів, виготовленні різних ЖБК і ЗБВ широко використовується штучний будівельний бетон. Конструкції, фундаменти, перекриття та перемички, виготовлені з цього матеріалу, цінуються міцністю, довговічністю.

Будівництво будинків це основне застосування бетону. Його використання дає можливість перекривати більше прольотів, не збільшуючи загальну масу конструкції. На виготовлення матеріалів з бетону застосовують безліч сумішей, які різні за міцністю, вологостійкості, морозостійкості і іншим якостям.

На міцність бетону впливає тип заповнювача і кількість в’язкої речовини. При маркуванні використовують основний показник: твердість на розтягування і стиснення. Щоб підвищити марку (клас) бетону, в нього додають більшу кількість цементу. Суміш буде міцною при міцному заповнювачі. Бетон маркується маркою: по фортеці маркою М (М50 М800), морозостійкості маркою F (F50 F500), вологостійкості маркою W (W2 W12).

В’язкі компоненти це цемент, гіпс, вапно, перемелені шлаки та інші. Хімічні добавки, що входять до складу, регулюють властивості бетону і його суміші. Вони прискорюють або уповільнюють процес схоплювання розчину. При цьому він стає більш пластичним, прискорюється процес твердіння.
За функціоналом бетон буває: із загальним призначенням застосуємо на будівельних майданчиках в балках, колонах, фундаментах, плитах перекриттів; зі спеціальним призначенням застосуємо під час зведення об’єктів підвищеної безпеки, де особливі умови експлуатації, великі вимоги по стійкості до хімічних складів, вібрацій; гідротехнічний застосовується при зведенні дамб, гребель, каналів, водонапірних споруд. За в’язкому речовині розрізняють бетони: силікатна автоклавного твердіння; додають вапно з мелкомолотого кремнеземистим матеріалом, з суміші виготовляють стінові блоки, балки, ригелі, плити для перекриття; гіпсовий виробляють на основі гіпсу; застосовується в житловому будівництві (стелі, міжкімнатні перегородки); шлаколужне виробляють, перемелюючи шлаки, додаючи лужні розчини; використовують у виробництві виробів, при будівництві житла для зведення стін, сходових маршів, фундаменту; цементний проводиться з популярних видів цементу кольорові декоративні типи, портландцемент, шлакопортландцемент, портландцемент пуццолановий; використовується для будівельних робіт; полімерцементний проводиться з таких інгредієнтів: цемент і полімер; служить в ролі сполучної маси при заповнювачі щебінь і пісок, а в будівництві застосуємо для захисту від корозії; спеціальний виробляється з додаванням спеціальних в’яжучих компонентів (сієніт, шлаковий); для отримання кислотоустойчивость, вогнетривкою плівкою в суміш додається розплавлене скло.

По міцності (щільності) виділяються: легкий це пористий, великопористий, твердість 500 1800 кг м3; з ним готують суміші на пемзі, керамзиті і інших матеріалах з пористою основою; важкий фортеця 1800 2500 кг м3; в якості наповнювачів застосовують діабаз або граніт; надважкий щільність понад 2500 кг м3; в якості наповнювача йде стружка з металу і залізні руди.
Відмінності деяких різновидів Звичайний бетон застосовується в звичайному будівництві, при виготовленні ЗБВ і ЖБК. Має велику вагу, міцний, дуже дорогий. Ніздрюватий пористий бетон маючи пористу структуру наповнену повітрям, має відмінну теплоізоляцію, з малою вагою. Застосовується при будівництві житлових будинків, котеджів. Різновидами газобетон, пінобетон. ще бетон гідротехнічного типу це вид важкого. Той, що в воді знаходиться постійно, називається підводним. Періодично омивається водою — надводний. Це різновиди гідротехнічного бетону. Застосовується така суміш при бетонуванні гідротехнічних споруд, в регіонах зі змінними природними явищами, т. К. Заморожування, відтавання, намокання, висихання його відбувається без наслідків.
Жаротривкий вид бетону містить розчинні у воді речовини, тому він менш водостійкий. Повністю зневоднюється при температурі 300 градусів. Витримує температуру від 1600 до 1700 градусів. З нього роблять захисні шари в промислових печах, облицьовують котли, зводять стіни димоходів. Максимальна температура витримки до 700 градусів.
Є також бетон кислототривкий — він знайшов застосування в хімічній промисловості. Виготовлений на кислототривкому цементі, процес затвердіння відбувається в сухою і теплою середовищі. Під впливом води руйнується.