Мода, яка жахає

Міс світу, Міс Всесвіту… Які тільки конкурси краси не винаходять їх організатори в пошуках самої красивої жінки світу! Для нас, жителів цивілізованого світу, канони краси і модних тенденцій здаються настільки очевидними, що побачивши першу красуню якогось дикого племені, відірваного від цієї самої цивілізації, ми можемо засміятися, здивуватися або навіть упасти в цілковите заціпеніння. Іноді мода і краса для нас загнані в такі жорсткі рамки, що досить складно прийняти розумом і серцем, що в якомусь куточку планети поняття жіночої привабливості значно разится від нашого.

мода яка жахає Від народу до народу, від гонки до гонки існують різні розуміння і ідеали краси і моди. Хоча скоріше тут доречно говорити все ж про красу, ніж про моду. Дуже сумнівно, що в племені маорі, наприклад, взагалі знають, що таке мода, тренд, модельна зовнішність, стиль і т. д.

Отже, які вони, ці самі ідеали краси жителів хоч і однієї планети, але деколи здаються неземними, інопланетними і незрозумілими?

Краса в розмаїтті

Десь на кордоні Таїланду і Бірми живуть так звані «червоні карени». Головним ідеалом жінки для них жінка з довгою шиєю. Не просто довгою, а потворно довгою для нас європейців! З раннього віку дівчаткам цього племені на шию плаття кільця, з року в рік кількість кілець на шиї додається, ніби витягуючи шию. Для них це своєрідна мода, якої дотримуються всі і старий, і молодий. Варто зауважити небезпечна мода: варто жінці з таким «прикрасою» лише зняти всі кільця з шиї, настає миттєва смерть… Так, мабуть, канони нашого суспільства дійсно більш цивілізовані.

Ще одне плем’я масаї також відрізняється надзвичайною оригінальністю і фантазією. Якщо в першому випадку в моді довжина шиї, то тут довжина вуха. Ні, ви прочитали все вірно! З самого дитинства дівчаткам як можна більше подовжують мочки вух, часом дірки у вухах можуть бути діаметром справжньої підзорної труби! І якщо довга мочка вуха з величезною діркою норма для кожної жінки цього племені, то справжнім «піком моди» вважається відсутність двох передніх зубів і як можна більше поголений череп. Та вже! У мистецтві пірсингу племені масаї явно немає рівних!

Легенди про Амазонок також, мабуть, не зовсім виправдані мода на пірсинг і бойовий раскрас іноді доводить їх зовнішність до неподобства. А якщо згадати ще й те, що в якості фарби для такого «боді-арту» застосовується кров убитих тварин, і зовсім, здається, що наша мода на красу не просто цивілізованості, але і надзвичайно гуманне.

Аборигени Нової Зеландії, а саме представники племені маорі, пішли далі. У своєрідній моді вони наблизилися до сучасного світу своєю любов’ю до тату. Причому татуювання повинна бути у жінки неодмінно на підборідді і губах. Чим темніше і яскравіше таке тату, тим більш привабливою вважається «самка». Така тату під назвою «моко» у полінезійських красунь ціла говорить історія. Певний малюнок розповість і про походження дівчини, і про її сімейний стан. Зате дуже зручно немає потреби запитувати у вподобаної дівчини, чи вона заміжня. Оригінальний малюнок на підборідді і губах розповість все!

Мавританія, на відміну від всіх раніше перерахованих народів і племен, пильну увагу приділяє не особі, а фігурі. Весь світ гарячково худне, намагаючись довести себе до анарексичного стану, а мавританки… готові віддати все, лише б важити більше. З 5 років дівчаток цього народу починають відгодовувати «на забій». Адже до 19 років вони повинні бути готові до заміжжя! Мода на великі обсяги легко пояснюється тим, що, чим більше і «важчим» наречена, тим більше калим-викуп її сім’ї. Ех, і добре ж таким мавританкам, які пишаються кожної зайвої складочкой свого пишного тіла!

Опинившись в Ефіопії, не дивуйтеся, якщо зустрінете жінку з цією тарілкою в губі. Мода у них така у представниць слабкої статі племені мурсі. Комусь це може здатися справжнім потворністю, для жінок же цього племені це норма. Чим більше діаметр такої «тарілочки» в губі, тим більше вік жінки, тим більше вона шанується своїми одноплемінниками. Деколи діаметр такої модної фішки» може досягати 15 див.!

Ніде на кордоні Судану і Уганди модним вважається величезна кількість так званих нарости на тілі. Надрізи на тілі, в які вставляють металеві гачки, періодично посипаються попелом для того, щоб рани від надрізів як можна довше не гоїлися.

Груди у формі вушок спанієля страшний сон для всіх дівчат європеоїдної раси, а ось для мешканок Папуа-Нової Гвінеї це модна тенденція, для досягнення якої використовуються всі можливі і неможливі способи. Справа в тому, що місцеві чоловіки не люблять жінок з пишною формою бюсту, от і доводиться викручуватися за допомогою різноманітних інструментів, лише б хоч якось відтягнути груди.

У пустелі Сахара зустрічаються аборигени, подібно мавританцам, віддають перевагу великих жінок. Модним і життєво необхідним вважається наявність як мінімум 20 жирових складок на животі. Немає такого числа не пощастило, адже заміж ніхто не візьме!

Як бачите, канони краси в деяких куточках нашої зеленої планети настільки незвичайні, що не вписуються ні в які рамки наших уявлень краси. Хоча, можливо, одну перевагу у модниць екзотичних племен і народностей все ж мода на те, що вважається гарним, не змінюється століттями…