Молдова на кредит БРСЕ у сумі 12 млн. євро купить 168 нових машин швидкої допомоги

Уряд Молдови схвалив підписання з Банком розвитку Ради Європи Угоди про позику у розмірі 12 млн. євро для купівлі 168 машин швидкої допомоги для Національного центру догоспітальної швидкої медичної допомоги.

Зокрема, на ці гроші будуть придбані 35 машин швидкої допомоги типу «З» (машини швидкої допомоги інтенсивної терапії) і 133 машин типу «В» (машини для надання екстреної допомоги). Вони будуть закуплені на конкурсній основі, у відповідності з міжнародними стандартами в цій області. В результаті оновлення парку машин швидкої допомоги, збільшаться можливості надання невідкладної медичної допомоги, а також підвищиться якість та швидкість надання медичних послуг пацієнтам, у тому числі в селах.

Прем’єр-міністр Павло Філіп підкреслив важливість проекту для поліпшення якості медичних послуг, що надаються населенню. «Ці машини швидкої допомоги допоможуть поліпшити медичну систему, оскільки я неодноразово говорив про необхідність наближення медичних послуг до людей. Це можливо, коли будуєш лікарні ближче до них або, коли розвиваєш інфраструктуру, і, може бути, маєш менше лікарень, але краще оснащених, зразкових лікарень. І тоді, маючи інфраструктуру і машини, ми зможемо доставляти людей в ці лікарні, де вони зможуть скористатися якісними послугами», — сказав Павло Філіп.

Для модернізації парку машин швидкої допомоги в минулому році уряд виділив 51 млн. леїв на закупівлю 69 машин. Перші десять з них вже були доставлені в нашу країну, а до кінця липня будуть доставлені решта 59. Машини будуть розподілені в 32 пункту догоспітальної швидкої медичної допомоги і в АТО Гагаузія, де рівень зносу машин швидкої допомоги становить 90%.

Національний центр догоспітальної швидкої медичної допомоги надає безкоштовні, цілодобові медичні послуги понад 3,5 млн. жителям Молдови. У 2017 р. служба надала невідкладну допомогу 870 тис. громадянам.