На що звернути увагу при будівництві будинків з газобетону?

Одна з основних характеристик газобетону його здатність «дихати». Таким чином, зовнішня, і в меншій мірі внутрішня обробка стін будинку з газобетону не повинна цьому перешкоджати. В якості обробки рекомендується використовувати тонкошарову штукатурку, облицювання цеглою, а також навісні вентильовані фасади облицюванням сайдингом, вагонкою та іншими матеріалами. Важливо відзначити, що газобетон гігроскопічний, тобто має властивість швидко вбирати вологу з повітря, в тому числі під час туману тому обробляти стіни необхідно відразу після завершення кладки, а також їх слід обов’язково гідроізолювати і утеплити.

Ще одна перевага газобетонних блоків їх легкість. Так, вага кубометра газобетону починається від 500 кілограм, у той час як вага кубометра традиційного червоного одинарної цегли становить близько 1700 кілограм. Таким чином, для будинку з газобетону підійде як стрічковий, так і монолітний фундамент, розрахований на не саму важку навантаження. Однак фундамент повинен бути стійкий по відношенню до будь-яких рухів ґрунту, інакше в стінах будинку можуть з’явитися тріщини. Також важливо у проекті передбачити гідроізоляцію фундаменту і дренажну систему.

Переваги будинків, побудованих з газобетону

Екологічність. Завдяки застосуванню при виробництві газобетону нетоксичних компонентів, матеріал не виділяє токсичні речовини в процесі експлуатації. При цьому він дихає, не старіє і не схильний до гниття.Легкість вага газобетону не перевищує 1000 кг/м3.Комірчаста пориста структура володіє високими звукоізоляційними якостями.
Матеріал пожежобезпечний в складі немає горючих органічних інгредієнтів, газобетон стійкий до впливу вогню.
Простота обробки газобетонні блоки можна пиляти, свердлити або шліфувати за допомогою ручного інструменту, без використання спеціального обладнання для обробки матеріалу.
Стійкість до біологічного впливу поверхня газобетону не сприяє появі цвілі, грибків або гнилі.
Газобетон зручний в роботі. Легкість укладання, монтажу і обробки блоків прискорює будівництво і дозволяє істотно заощадити на використанні зв’язувальних сумішей.
Відносно недорога вартість газобетону придбати кубічний метр матеріалу можна від трьох тисяч рублів. Недоліки газобетону
Газобетон має не дуже велику міцність газобетонні блоки легко розколюються або дряпаються в процесі монтажу. При великих навантаженнях вони можуть давати усадку. Найоптимальніший спосіб обробки гіпсова штукатурка з елементами армування, яке запобігає появі тріщин.
Високі вимоги до обробки для штукатурення стін слід застосовувати тільки спеціальні суміші, оскільки звичайна штукатурка може відвалитися вже через кілька годин.
Наявність вапна у складі газобетонних блоків, по закінченні часу, може піддати корозії металеві труби та елементи, прокладені в їх конструкції.

Для стін з газобетону не підходять традиційні саморізи, які погано утримуються в такому типі матеріалу. Найкраще закріплювати необхідне обладнання і полички саморізами на дюбелях типу «метелик». Газобетон сучасний і якісний матеріал для будівництва заміських будинків для тимчасового відпочинку, так і для постійного проживання. Незважаючи на те, що газобетонні блоки не позбавлені певних недоліків, при грамотному їх вирішенні такий будинок може прослужити дуже довго. Особливою популярністю котеджі з газобетону користуються у заміських девелоперів Києва та Київської області подивитися, в яких проектах представлені подібні будинку, можна на сайті заміської і закордонної нерухомості.