Стеля на балконі: вибираємо підходящий матеріал

Балкон, незважаючи на свої невеликі розміри, важливою частиною квартири. Його можна зробити вельми функціональним, якщо правильно підійти до ремонту і все ретельно спланувати. Найчастіше балкон використовують для складування речей, однак існує і безліч альтернатив: створення майстерні, річного робочого кабінету, затишного куточка для відпочинку і сну, організація додаткового місця для сушіння одягу або навіть занять спортом (цілком можливо поставити сюди велотренажер). Якщо ви вибрали один з перерахованих варіантів, то вам належить серйозна робота по утепленню та переобладнання даного приміщення, в тому числі вибір фінішної обробки базових поверхонь, зокрема, стелі. Матеріал для нього повинен володіти певними властивостями: стійкістю по відношенню до ультрафіолету і перепадів температур, до того ж, важливо, щоб він був простий у догляді.
Отже, який будівельний матеріал вибрати для оздоблення стелі на балконі, щоб він виглядав стильно, естетично, акуратно? Існує один важливий нюанс, який обов’язково потрібно враховувати: балкон представляє собою підвісну конструкцію, яка, на відміну від лоджії, не має опори на перекриття будинку, з-за чого його не можна сильно обтяжувати і перевантажувати зайвими предметами. До того ж, до того, як почати оздоблювальні роботи, доведеться виконати гідроізоляцію і утеплення стелі, тому що проникає всередину волога здатна зіпсувати будь-який, навіть самий якісний матеріал. Термоізоляцію ж роблять у тому випадку, якщо планується не сезонне, а цілорічне використання балкона в якості міні-кімнати чи кабінету. Ну і, звичайно ж, нікуди не дітися від скління балкона, інакше перебувати там можна буде тільки в теплу і суху погоду.

При виборі матеріалу для фінішної обробки стелі на балконі необхідно враховувати не тільки загальний стиль, в якому витримано приміщення, але і умови його експлуатації. Наприклад, не можна забувати про такі моменти, як стикування віконних рам і стельової системи. Потрібно зробити так, щоб стулки відкривалися безперешкодно, а сам стеля не «знаходив» на склопакети. Ще однією, часто виникає проблемою, стає неякісна герметизація вікон. Зверху над вікном зазвичай технологічний зазор, і дуже важливо зробити так, щоб через нього всередину не проникала волога, не йшов теплий повітря.
Якщо ви врахували всі вищевказані моменти, то можна сміливо приступати до вибору матеріалу для облицювання стелі на балконі. Одним із найбільш простих, але ефективних способів, вважається фарбування. Щоб фарба лягала рівно і виглядала красиво, поверхню потрібно попередньо вирівняти. Найпростіше добитися цього шпатлюванням. Втім, якщо у вас немає бажання здійснювати додаткові дії, можна піти іншим шляхом і придбати фактурну фарбу для фасадних (зовнішніх) робіт, яка успішно нівелює незначні дефекти і нерівності поверхні. Якщо ви вибрали перший варіант і вирівняли стелю, то фарбу можна купити звичайну, не фактурну. Однак вона обов’язково повинна бути стійкою по відношенню до негативних впливів зовнішнього середовища, тобто бути все-таки фасадної, а не інтер’єрної.

Ще один популярний варіант обробки балконного стелі обшивка декоративними панелями. Проводити монтаж в цьому випадку досить просто, що, безумовно, безсумнівним плюсом. Для цього створюється каркас, на який вже кріпляться панелі.

В магазинах представлений широкий асортимент стельових панелей. Ви можете придбати вагонку з натурального дерева, МДФ-пластини або полімерні ПВХ-панелі. Якщо не передбачається скління балкона, то в якості оздоблювального матеріалу цілком можна застосувати навіть сайдинг фасадний. Оптимальним варіантом все ж можна вважати ПВХ-панелі, так як за ними дуже легко доглядати, вони не бояться дії вологи та ультрафіолету, а також перешкоджають появі цвілі або комах. До того ж, важливим фактором стає кількість їх кольорів, малюнків і фактур, які можна підібрати під будь-який стиль інтер’єру.
Натяжні стелі досить часто використовуються на балконі. Вони відмінно виглядають, мають тривалий термін експлуатації, відрізняються стійкістю до ультрафіолету і вологи, а їх конструкція дозволяє обійтися без обробки базової поверхні, так як вона буде прихована під полотном. Полотнище може бути зроблено з ПВХ-плівки або поліефіру. Для балкона краще вибрати поліефірне полотно, яке більш стійким до змінних погодних умов. Стеля з гіпсокартону теж має право на існування. Його можна використовувати в якості основи під подальшу обробку але тільки в тому випадку, якщо ваш балкон засклений, утеплений і навіть має систему обігріву. Справа в тому, що гіпс досить «примхливим» матеріалом, який погано переносить вплив вологи, холоду і перепади температур, тому навіть вологостійкі плити (ГКВЛ) втратять свої корисні якості, якщо не дотримуватися вищеописані умови їх експлуатації. При виборі гіпсокартону для оздоблення стелі на балконі, пам’ятайте про те, що, крім власної ваги, він вимагає створення каркасу з металевих профілів, які додатково збільшують конструкцію. Тому вам доведеться попередньо зайнятися ретельними розрахунками, щоб навантаження на балкон не виявилася зайвою.

Як бачите, безліч різних варіантів для виконання фінішної обробки стелі на балконі. При виборі матеріалів керуйтеся наступними важливими характеристиками: обраний вами матеріал повинен мати невелику вагу і товщину; купуйте вогнестійкий, негорючий, екологічний матеріал; бажано, щоб він володів ще і шумопоглинаючими властивостями.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code