У Молдові запровадять нову систему оплати в бюджетному секторі

У Молдові планується впровадити єдину систему оплати в бюджетному секторі. Відповідний проект закону про єдину систему оплати праці в бюджетному секторі було розглянуто сьогодні в ході засідання, яке провів прем’єр-міністр Павло Філіп.

За повідомленням прес-служби уряду, документ був розроблений Міністерством фінансів за участю місцевих та міжнародних експертів, а також фахівців з органів і установ бюджетної сфери. В основу законопроекту покладено Концепцію єдиної системи оплати праці, затверджена урядом 28 липня 2017 р.

Прем’єр-міністр Павло Філіп зазначив, що реформа системи оплати праці в бюджетній сфері є складною, як і реформа пенсійної системи, але необхідною. «Її впровадження внесе більше ясності і справедливості в систему оплати праці, забезпечивши правильний підхід між тими, хто знаходиться на більш низькому рівні зарплати, і тими, хто знаходиться на більш високому рівні», — уточнив Павло Філіп. За його словами, чинне законодавство у сфері оплати праці стало громіздким і непрозорим з-за численних надбавок і доплат.

Проект закону про єдину систему оплати праці в бюджетній сфері не передбачає розміру заробітної плати, і він буде розраховується щорічно на основі мінімальної заробітної плати, встановленої на початку року в Законі про бюджет. Згідно з проектом, нова система оплати праці буде представляти собою єдину тарифну сітку з 15 категорій і 130 класів оплати праці. Оклад буде основним елементом винагороди співробітників, більшість надбавок будуть включені в нього.

Перехід до єдиної системи оплати праці в бюджетній сфері дозволить скоротити кількість нормативних актів, які встановлюють умови оплати праці, оплата праці бюджетників буде регулюватися одним законом. Таким чином, буде забезпечена прозора, справедлива і проста в управлінні система оплати праці. Прем’єр-міністр Павло Філіп зажадав, щоб законопроект бути доопрацьований в найкоротші терміни, після чого він буде запропонований для публічного обговорення.