Як створити терасу в заміському будинку

Сучасні проекти будинків не завжди передбачають наявність таких прибудов, як тераси, веранди, альтанки. При складанні кошторису досить часто від них відмовляються свідомо, з метою здешевлення проекту. Поступово, у міру облаштування будинків і ділянок, появи додаткових коштів, власники починають розуміти, що без тераси заміська життя:

позбавлена принади максимального єднання з природою, про яку вони мріяли;

не має родзинки, яка так вигідно відрізняє комфорт за межами міста від звичного міського;

обмежується будинком і навколишнім ландшафтом, які існують якось відокремлено, тому що немає перехідного та сполучної ланки.
Що таке тераса
Теоретично це сполучний елемент, який створює гармонію між природою ділянки і внутрішніми приміщеннями будови, спорудження з власним основою, каркасом, настилом, дахом, поєднане з будинком або окреме від нього.

Практично це, насамперед, сполучна ланка для всіх поколінь родини та друзів, просторе місце для найкращого відпочинку на природі.

Влітку на терасі не так спекотно, як у хаті. Тут можна сховатися від палючого сонця, дощу і снігу, залишаючись при цьому на вулиці або майже на вулиці (з урахуванням стін та скління). Де, як не на цій прибудові, в повній мірі насолодитися мальовничою природою?

Якою буває тераса
Класичний варіант піднята над рівнем землі відкрита, прибудована до будинку (з виходом на територію) або окремо обладнана майданчик з огорожею і навісом. Часто на ній розміщують літню кухню, залишають вихід в сад, на територію. Сьогодні такі проекти вибирають досить рідко в силу малої функціональності прибудови та сезонності використання.

Напівзакрита тераса, примикає до будинку більш грамотний і раціональний вибір, розрахований на збільшення корисної площі і рішення багатьох завдань. Вона має навіс, часто продовження загальної дахи будинку, одну-дві стіни. Це також відноситься до сезонних, але використовується довший попереднього, особливо, якщо під навісом обладнана майданчик для барбекю.

Клімат Київської області не дозволяє повною мірою насолодитися такими прибудовами в зимовий період, а тому будівництво закритої теплою заскленою тераси під ключ в наші дні значно популярнішим. Це вже повноцінне приміщення з широким функціоналом і призначенням. Таку прибудову зазвичай утеплюють, використовують при обладнанні гідроізоляцію, проводять опалення. Вона може примикати до однієї стіни будинку, двох або тягнутися по всьому периметру будови, мати відповідне число виходів з приміщень і на території.
Матеріали для будівництва терас
Оскільки тераса природне продовження основної будівлі, зазвичай при проектуванні орієнтуються на матеріали самого будинку.

Як правило, при будівництві терас використовують деревину навіть у тому випадку, якщо будинок кам’яний, але при цьому варто віддати перевагу дошці, обробленої спеціальними просоченнями. Екологічності вони не знижують, а ось стійкості додають і продовжують термін служби дереву.

Відмінний вибір терасна дошка з деревини модрини. Її технічні характеристики поліпшені на тлі деревини сосни. Вона краще протистоїть біологічних та механічних впливів, і прослужать вам десятки років. Саме її вже більше трьохсот років використовують у будівництві палуб кораблів, причалів і пірсів!

Можна, звичайно, вибрати екзотичні породи дерева, також стійко відносяться до несприятливих зовнішніх впливів, але все-таки деревина модрини куди доступніше в наших широтах. Крім того, технологія імпрегнації дозволяє на віки захистити деревину від перепаду температур, паразитів, вологості і грибків.
Етапи створення тераси
Створення тераси складається всього з 5 етапів.

Все починається з виїзду спеціаліста на об’єкт, зняття точних замірів будинки, ділянки, а також визначення типу грунту при необхідності.

Після вимірів необхідно приступити до складання технічного завдання найважливішого етапу, що дозволяє створити терасу з урахуванням особисто вашого смаку і ваших завдань. Технічне завдання складається з конструктивної частини і естетичної.

Для складання конструктивної частини в першу чергу необхідно визначити, для чого ви створюєте терасу: для зберігання чого-небудь, занять спортом, обідів або просто для відпочинку. Потім, залежно від типу ґрунту, фундаменту будинку і висоти його цоколя необхідно підібрати конструктивні рішення для: фундаменту тераси, виду обв’язки фундаменту, вузлів з’єднання тераси і вдома. А також здійснити вибір матеріалу і вогнебіозахисту для каркаса.

Естетична частина тераси складається з послідовного вибору настилу, виду цоколя тераси, її форми, типи огорож і т. д.

Найбільш важливим на цьому етапі підбір цікавих ідей, що дозволяють додати неповторність та оригінальність вашої терасі: створення декількох рівнів тераси, вбудовування внутрішній сходів, клумб і лавок, фігурне напрямок укладання терасної дошки, вписування нестандартних форм: шестикутників, кіл, ромбів і т. д. в периметр тераси. Такі рішення дозволяють максимально органічно вписати терасу в Ваш ділянку.

Наступний етап після складання докладного технічного завдання узгодження орієнтовної вартості створення тераси. У разі, якщо вартість тераси виявляється за межами вашого бюджету, то необхідно переглянути конструктивні та естетичні рішення. Якщо вартість виявляється в рамках бюджету, то ми переходимо до наступного кроку.

Найважливішим етапом, що дозволяє уникнути несподіваних витрат проектування та складання точної кошторису. Саме на цьому етапі Ви зможете побачити, як буде виглядати Ваша тераса. Це дозволяє виключити всі можливі непорозуміння з підрядником, а також уникнути несподіваних витрат, які неминуче виникають без відсутності проекту: невідповідні конструктивні рішення, брак матеріалів, транспортні витрати і т. д.