Андрій Оністрат про усвідомлене батьківство, багатодітності і спорті

Андрей Онистрат об осознанном отцовстве, многодетности и спорте

Андрій Оністрат — український бізнесмен, банкір. Він серйозно займається спортом, пропагує здоровий спосіб життя, беручи участь у всесвітньо відомих змаганнях. А ще Андрій — батько п’ятьох дітей. Нещодавно він взяв участь у зустрічі «Клубу батьків» в рамках платформи «Батьківські збори». WoMo публікує 11 головних думок, які озвучив Андрій Оністрат в рамках своєї лекції «Оністрат і його діти».

Про усвідомлене батьківство

Я став татом 18 років — це було неусвідомлене батьківство. Усвідомленим батьком я став 28, а в 35 — суперосознанным. Я взагалі вважаю, що успішний той батько, який усвідомлює батьківство, може показати приклад — не тисне на дітей своїм авторитетом, намагається перемикатися: на роботі він суперначальник, а вдома — ласкавий і турботливий батько сімейства. Якщо чоловік не усвідомлює батьківство, то і батьком його вважати не можна.

Про виховання

Виховання… для мене це постійний, безперервний процес, який, однак, кожна дитина сприймає по-різному. Я є рольовою моделлю і для синів, і для дочок (у Андрія троє дочок і двоє синів — прим.ред.). З хлопчиків я хочу виростити справжніх чоловіків, я зніми веду себе по-чоловічому, по-чоловічому розмовляю: серйозно, строго. Я до них вимогливий. Дівчатка ж повинні побачити під мені м’якого, ласкавого і турботливого чоловіка, тому що коли вони подорослішають, то будуть шукати собі такого чоловіка, «як тато». Ось тому я і повинен бути таким!

А ще хочу процитувати англійське прислів’я: «Не намагайтеся виховувати дітей. Все одно вони будуть схожі на Вас. Виховуйте себе».

Про спорт

Я часто беру дітей з собою на змагання. Вони бачать, наскільки важко доводиться спортсменам і можуть оцінити, якою дорогою буває перемога. А ще це відмінний спосіб показати їм світ, адже я приймаю участь у змаганнях в різних країнах і на різних континентах. Але займатися спортом не змушую. Нещодавно мій старший син кинув теніс після 10 років занять… Мені поки не вдалося вмовити його повернутися назад, але я працюю над цим.

Про покарання

Сталося так, що я цього літа вперше підняв руку на дитину — на старшого сина. Так, він був неправий, але я дуже шкодую про свій вчинок. Це було неправильно, я втратив контроль над собою. Батьки ніколи не повинні втрачати розум і робити такі речі. Слава богу, мій син відхідливий і добрий — він простив мене на наступний день.

Про лідерство в родині

Не повинно бути такого, що хтось один із батьків тягне на себе ковдру у справах, які стосуються виховання дітей. з моєю нинішньою дружиною ми повністю солідарні — вона підтримує мене, я — її. Правила в сім’ї повинні бути одні й поширюватися на всіх без винятку. З іншими моїми жінками я розлучився, тому що погляди на життя і на дітей були діаметрально протилежними.

Про багатодітності

Я помічаю, що вони ведуть себе, як банда. Справжня зграя. То сваряться, то миряться. То б’ються, то обіймаються. У них свої взаємини, і втручатися немає сенсу. Але я намагаюся зібрати їх усіх разом, щоб вони звикали спілкуватися один з одним — старші з молодшими. Я кажу їм про те, що одного разу їх батьків не стане, вони залишаться одні. І вони — найбільш близькі один одному люди.

Про увагу

Скільки б ви не приділяли уваги дитині — їй завжди буде мало. Але повірте, він цінує будь-яку виявлену до нього увагу, і навіть п’ятихвилинне.

Про життя заради дітей

Я вважаю, що така жертовність — збиткова і для батьків, і для дітей. Кожен адже все одно живе у підсумку своїм життям. Батьки не повинні підпорядковувати собі життя дитини і не повинні віддавати йому свою. У кожного має бути особистий простір, особисте життя.

Про успішність

Менш успішний той чоловік, який погано знає своїх дітей. Він може бути успішним в професійній сфері, але якщо вона займає 70% і більше відсотків його часу, то на дітей зовсім нічого не залишається. Так хіба він може вважатися успішним батьком? Немає. Він делегує виховання своїх дітей чужим людям — няням, водіям, доглядальницям, репетиторів, він створює цілий штат, але чи є він при цьому справжнім татом для своїх дітей?

Про самостійність

Я намагаюся виховувати своїх молодших дітей так, щоб вони були свідомими особистостями, і в 18 років могли стати самостійними, почати доросле життя. хто з них буде ближче до мене, хто далі — це не важливо.

Про помилку

Є такі мудрі слова: «Як тільки ви зробили помилку, тут же починайте її виправляти». Так, я допускав помилки у вихованні своїх старших дітей, і я тут же кинувся їх виправляти. Але хочу попередити вас, що не можна все виправити миттєво. Цей процес триває все моє життя.

Фото з архіву Андрія Оністрата

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code