Френсіс Макдорманд: «У мене для вас тільки два слова: inclusion rider»

Фрэнсис Макдорманд: «У меня для вас только два слова: inclusion rider»

Як ви знаєте, золоті статуетки «Оскара» вже вручені і результати виявилися цілком передбачувані. Чого ще чекали від головної кінопремії, так це прояви підтримки жіночого руху в Голлівуді. Ні, цього разу актори і актриси не стали дотримуватися total black dress-code як на «Золотому глобусі», проте у виступах зі сцени ясно звучали заклики підтримувати зміни в кіноіндустрії. І, мабуть, самим яскравим і емоційним став спіч володарки «Оскара» за «Найкращу жіночу роль» Френсіс Макдорманд.

«Я трохи хвилююся, тому якщо я впаду, підніміть мене, тому що мені є що сказати! Я думаю, так відчувала себе Хлоя Кім на Олімпіаді (американська сноубордистка, чемпіонка зимових Олімпійських ігор 2018 року в дисципліні хафпайп, — прим.ред.). Ви бачили це? Ось так я себе почуваю», — почала свою промову Макдорманд. Потім вона подякувала режисера картини «Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі» Мартіна Макдонаха, свою сестру і сім’ю: «Особливу подяку хочу висловити своєму клану — Джоелю і Педро МакКоэнам (чоловік і син Френсіс, — прим.ред.), цим двом стійких чоловікам, добре вихованим їх матерями-феміністками. Вони цінують себе, один одного і людей, що оточують їх. Я знаю, що ви пишаєтеся мною, і від цього мене переповнюють радісні почуття.

Потім актриса поставила статуетку на підлогу і звернулася до всіх номинанткам цього дня: «Якщо вже мені випала така честь сьогодні, я б хотіла, щоб всі номінантки в кожній категорії стояли зі мною сьогодні ввечері. Меріл, якщо ти зробиш це, всі підуть твоєму наприклад, давай! Кинорежиссерки, продюсерки, сценаристки, композиторки, дизайнерки! Вставайте! Озирніться, все! Озирніться, леді і джентльмени, у всіх нас є історії, які варті того, щоб їх розповісти, і проекти, які потребують фінансування. Але не потрібно сьогодні обговорювати їх на вечірці. Запросіть нас в свої офіси через пару днів, або, що краще для вас, — приходьте в наші, і ми розповімо вам про них. І ще кілька слів наостанок, леді і джентльмени, — inclusion rider*».

*Inclusion rider — пункт, на якому може наполягати актор у своєму контракті, — згідно нього, продюсери повинні наймати команду, дотримуючись принципів різноманітності, расової та гендерної рівності. Дана концепція була озвучена в 2016 році Стейсі Сміт, засновницею Annenberg Inclusion Initiative при Університеті Південної Каліфорнії. Проаналізувавши американський кінематограф вона виявила, що, як правило, ці фільми не відображають реальний склад населення США, і запропонувала концепцію «inclusion rider» як можливе рішення. На її думку, кінозірок першої величини можуть наполягати на внесенні в свої контракти пункту про розмаїтті, а значить давати можливість рівного участі в кіновиробництві жінкам, представникам ЛГБТ-спільноти, людям з інвалідністю та іншим групам, все ще залишається в меншості.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code