Пограємо… всією сім’єю?

Поиграем… всей семьей?
Марина Перышкина
Автор

Марина Перышкина

Бізнес-практик, бізнес-тренер, співзасновник проекту Lady.biz

Місяць тому в зразково-показовому садку моєї молодшої донечки проходив відкритий урок з присутністю міськвно. Дітки, мами і сама вихователька ретельно готувалися: гарно вбралися, вивчили віршики, тренувалися цікаво відповідати на питання… Ну і моя Маргоша, звичайно, відзначилася!

Дорослі тітки посміхалися і запитували:

— Для чого тобі потрібні ручки, Риточка?

— Для того, щоб натискати на кнопки комп’ютера.

— А головка для чого?

— Невже незрозуміло, тітка? Думати, коли граєш на комп’ютері…

І далі в тому ж дусі. Дорослі тітки разом з вихователькою розчулювалися розуму і кмітливості дочки, похвалили її і привели в приклад іншим дітям. Ну а я… Мені стало соромно і неприємно. Невже все, що бачить моє малятко ввечері – це гаджети? Мама за своїм, тато – за своїм, брат – теж не відстає, так і самій дочці іноді перепадає. Схоже, я гралася в роботу. В черговий раз. Пора щось терміново міняти!

Звичайно, я не ідеальна мама. Але дуже хочу такою стати! Тому вже місяць у нашій родині є годинку для спільних ігор на дивані всією родиною. З вимкненими комп’ютерами і телефонами на «вібро».

Ось ці прижилися у нас найкраще:

Класичний «Крокодил»

Команда батьків проти команди дітей. Ви не повірите собі, як ваші карапузи можуть зобразити киплячий чайник, зубату акулу або мильні бульбашки! Зізнаюся чесно, виграємо ми з чоловіком у дітей 50 на 50, тому що у малюків справді безмежна фантазія, не обмежена ніякими рамками!

Казка по колу

Коли після смачної вечері немає сил вставати з затишного дивана, «Казка по колу» – саме те! Отже, тато чи мама вимовляють першу фразу. Наприклад, таку: «Жила-була одна маленька дівчинка». Наступний учасник підхоплює: «І була у неї пухнаста собачка». Кожен робить по черзі свою лепту в розвиток сюжету. Деколи казка закінчується через п’ять хвилин, а деколи – триває і на наступний день. Тільки не забудьте записати найцікавішу!

Данетки

Цю гру я принесла додому з роботи. Ми з моїми колегами і подружками з просто обожнюємо робити перерви на розгадування складних життєвих ситуацій. Звичайно, з малюками у вас вийде загадувати тільки слова, але їх незвичайні питання здивують вас – це точно! Тільки не сбейтесь з ритму і відповідайте лише на питання «так» або «ні».

Запоминалки

Проста гра, яка до божевілля подобається і маленьким діткам, і дорослим батькам. Суть в тому, щоб назвати певну кількість слів підряд, яке дитина (або дорослий) повинен повторити. Тут є один секрет – доньці буде цікаво, якщо ви загадаєте імена принцес Діснея. Синові – різновиди зброї, а чоловікові – марки пива. Ну і кількість слів варіюється відповідно до віку: від 4 до… Думаєте, легко? Ну спробуйте повторити те, що вам у відповідь загадає син або чоловік.

Кімнатний квест

Щоб не вручати цукерочку або маленький сюрприз просто так, сховайте невеликий сувенір у таємному місці, розріжте листівку на 4-6 частин і на кожній напишіть, де шукати наступну. Всі частини теж сховайте, крім першої — її вручіть команді, яка буде шукати подарунок. Веселий сміх і загальні веселощі вам забезпечені. Звичайно, у вас можуть бути свої варіанти. Діліться у коментарях – мені дуже цікаво! І головне, вечори, проведені разом, і ви, і ваші діти будуть згадувати все життя. Саме такі моменти створюють дитяче щастя…

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code