Шкідлива робота: Як на вашому здоров’ї позначається улюблену справу

Вредная работа: Как на вашем здоровье сказывается нелюбимое дело

У кожного буває поганий день на роботі, але слід навчитися розпізнавати «тривожні дзвіночки», коли хронічний стрес на робочому місці загрожує вашому здоров’ю.

Джеффрі Пфеффер, викладач психології організацій, автор книги «Померти за зарплату», в ході своїх досліджень виявив, що у США щороку причиною смерті 120 тисяч людей стає… нелюбима робота. займаючись тим, що не подобається, перебуваючи з року в рік в токсичній атмосфері, люди заробляють серйозні діагнози, що призводять до летального результату. Ситуацію, звичайно, потрібно змінювати! Але як? Нижче ми наводимо відповіді експертів на це важливе питання.

Найбільш поширені проблеми

Безсоння

Монік Рейнольдс, психолог з Центру вивчення тривожності в Меріленді, каже: «Люди часто скаржаться на те, що не можуть заснути або на те, що постійно прокидаються з-за думок про те, що ще потрібно зробити.» Кілька безсонних ночей — це нестрашно, але якщо проблеми зі сном увійшли в систему і це завжди пов’язано з роботою, — це явний знак, що треба щось міняти.

Головні болі

При стресі ваші м’язи напружуються — це рефлекс, покликаний захистити тіло від атаки. Якщо ви сприймаєте робоче місце як зону небезпеки, ваші м’язи напружені. Хронічне напруження м’язів шиї і плечей може стати причиною мігрені і головних болів. «Стрес створює психологічні симптоми, які проявляються як біль,» — каже Рейнольдс.

М’язові болі

Якщо на роботі як на війні, то і ваше тіло відчуває: коли ви відчуваєте загрозу, кров переповнена адреналіном та іншими гормонами стресу. «На токсичної роботі ваша нервова система завжди на межі», — каже Рейнольдс. «Ми завжди в напрузі, готуючись відбити атаку боса або нав’язливого колеги».

Погіршення психологічного здоров’я

Рейнольдс зазначає, що стрес може погіршувати вже наявні психологічні проблеми. «Якщо ви схильні до тривожності, то в умовах токсичної обстановки на роботі, ваша тривожність може давати вже клінічні проблеми». Якщо ви відчуваєте, що начальник тільки й чекає, як вас «притиснути», то ціною цього буде ваше здоров’я. У 2012 році було проведено аналіз 279 досліджень, пов’язаних зі сприйняттям несправедливості в організації праці. Результатом завжди є погіршення здоров’я працівника — депресія і переїдання. Кевін Келлоуей з Центру психології трудових відносин при канадському Університеті Святої Марії стверджує, що несправедливе ставлення на роботі створює величезний стрес: «Несправедливість — особливо токсичний стресовий фактор, тому що вона б’є в саме ядро нашої особистості. Коли ви несправедливо зі мною робите, ви атакуєте мою гідність як людини, таким чином як би кажучи, що я недостойний справедливого ставлення або того ж відносини, що і інші.»

Часті застуди

Якщо ви постійно підхоплює застуду, вам варто задуматися про свої відчуття з приводу роботи. Багато досліджень доводять, що хронічний стрес може розхитати імунну систему, роблячи вас уразливим для хвороб.

Зниження сексуального потягу

Ваш дозвілля показує, що більш за все ви цінуєте у приватному житті. Ваші стосунки можуть постраждати, якщо ви приносите роботу на будинок. Американська асоціація психологів зазначає, що стрес із-за роботи, доданий до особистим і сімейним зобов’язаннями жінок, стає причиною зниження їх сексуального бажання. Для чоловіків же результатом хронічного стресу є зниження рівня тестостерону, який позначається на лібідо. «Для того щоб збудження настало, треба певну кількість часу на розслаблення. Але якщо ви в напрузі і весь час зайняті, то секс відходить на другий-третій план», — говорить доктор Рейнольдс.

Хронічна втома

Хронічна втома — не що інше, як нервове виснаження. І ніякий додатковий сон в обід, ніякої вікенд на дивані не допоможе. Доктор Пфеффер відзначає: «Токсична атмосфера на роботі створює замкнене коло, яке виснажує нас повністю. Ви нервуєте, тому що занадто багато працюєте, ви працюєте більше і більше, щоб встигнути зробити все, і тому ще більше нервуєте.»

Проблеми з травленням і апетитом

Нетравлення, запор, здуття живота можуть бути пов’язані зі стресом. Стрес впливає на те, як ми переварюємо, на мікрофлору, а це, в свою чергу впливає на наше самопочуття і настрій. Біль у шлунку часто з’являється, коли ви засмучені або турбуєтесь — це чисто нервове. Доктор Келлоуей розповідає про свій досвід: «У мене болів шлунок кожне неділю в другій половині дня — саме тоді, коли я починав морально готуватися до нової трудової тижня в жахливому колективі. Коли я змінив роботу, ці проблеми зникли.»

Апетит теж тісно пов’язаний з психікою. У період гострого стресу виділяється адреналін, який дає тілу команду придушити травну функцію, щоб організм фокусувався на небезпеку. Якщо ж стрес хронічний, надниркові залози виділяють кортизол, а ось він як раз і збільшує почуття голоду. Коли ви в постійному стресі, ви починаєте його «заїдати», щоб заспокоїтися.

Рекомендації експертів

Беріть паузи

Після того, як ви відчули гострий стрес після неприємної розмови з начальником або перепалки з колегою, візьміть час для відновлення. Доктор Рейнольдс пояснює: «Якщо ми не даємо нашій нервовій системі розслабитися і відновитися, ми закладаємо годинникову бомбу в свій організм.» Щоб наслідки стресу були нейтралізовані, потрібно спілкуватися з друзями поза роботи, медитувати, займатися спортом.

Просте переформатування мислення

То, як ви думаєте, визначає те, як ви себе відчуваєте. Доктор Рейнольдс визнає: «Не всі можуть так легко міняти роботи, але ми можемо фокусуватися на тому, що ми в змозі контролювати». Ми можемо використовувати техніку майндфулнесс, щоб припинити «катати в голові» негативні думки про те, що там про нас говорять колеги і наскільки була далека від ідеалу наша презентація.

Йдіть

Якщо ви переконалися в тому, що робота псує вам здоров’я, воспримите це пряме показання до зміни роботи. Пфеффер каже, що довгі години роботи, відсутність автономії, незрозуміле планування й економічна нестабільність — все це чинники, що створюють токсичну атмосферу на роботі. І з нею не просто потрібно «справлятися», — з неї потрібно йти! «Потрібно прибирати першопричину, а не нескінченно боротися з симптомами!» — говорить доктор Пфеффер.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code