З’ясовуючи стосунки: Як виправити тип своєї прихильності

Выясняя отношения: Как исправить тип своей привязанности

Можливо, вам щастить в азартних іграх, але от в любові — точно ні. Або взагалі без варіантів, або ви постійно перебуваєте у відносинах зі стражданнями, чорними думками і крахом у підсумку. Чому так відбувається? Психолог Кардер Стаут вважає, що це пов’язано з типом прив’язаності, який у кожної людини формується ще в дитинстві. Але це можна виправити!

Які у нас відносини з батьками, такі у нас і відносини і з самими собою. Прихильність до батьків формується у перший рік життя і закріплюється до чотирьох років. Коли ви дорослий, то тип вашої прихильності проявляється у всіх відносинах з оточуючими, але особливо сильно — в романтичних. Базових типів прив’язаності — три, і зараз ми розглянемо кожен з них, як кажуть, в дії.

Тривожний тип

Люди з тривожним типом прихильності вимагають багато уваги. Здається, що їм цього уваги завжди мало, вони завжди хочуть ще, ними рухає руйнівний страх того, що вони недостатньо хороші люди. Вони часто порівнюють себе з іншими і прагнуть до досконалості, яке має їх звільнити від відчуття власної посередності. Вони хочуть більше, ніж хто-небудь може дати і ображаються, що ви не вмієте читати їхні думки. Вони можуть бути песимістично налаштовані в питаннях успіху і схильні влаштовувати істерики. Вони люблять сперечатися і не готові просто так поступатися.

Люди з тривожним типом прив’язаності не можуть нікому довіряти повністю, тому з любов’ю і дружбою у них біда. Вони часто підозрілі, бояться, що їх зрадять, вони мають звичку втручаються в справи інших людей. Якщо ви не відповісте на їх смс протягом години або двох, вони будуть думати, що вони вас чимось образили, що ви щось проти них маєте.

Таким чином «тривожні» люди постійно на межі розриву, але ніколи не підуть на нього першими, тому що бояться залишитися одні. У майже чверті людей саме такий тип прихильності, ймовірно, у вас теж є такий знайомий.

Уникає тип

Це інша чверть людей. Вони часто здаються байдужими навіть самих бурхливих відносинах. Вони тримають свої емоції під замком і ніколи не закохуються занадто сильно. Уникає здається небезпечним показувати хто вони є насправді, вони часто невпевнені в собі. Вони навантажують самі себе купою непотрібних завдань, щоб тримати дистанцію між собою та іншими людьми. Вони часто стають трудоголіками, які рідко і мало спілкуються з друзями, у них також є тенденція піддавати неглекту* подружжя і дітей. Вони майстри самозаспокоєння, а це призводить до проблем з алкоголем, таблетками, надмірними фізичними вправами, їжею.

Якщо ви зустрічалися з такою людиною, то пам’ятаєте, як було важко пережити їх відсутність емоцій. Вони хочуть любові, але тікають з відносин, у яких потрібно розкриватися і віддавати, тому що вважають це небезпечним легковажністю. Вони не люблять спонтанності, навіть якщо цінують її. Коли відносини стають по-справжньому близькими, вони з них тікають.

Вони бояться, що їх кинуть, тому воліють не прив’язуватися. До нещастя, це може призвести до самітності, песимізму та ізоляції.

Надійний тип

Більшість людей, все ж таки, мають надійний тип прихильності: вони знаходять радість у дружбі та близьких відносинах, не бояться розкритися. У них збалансоване здорове его, вони вірять в себе і міцність взаємовідносин. Вони шукають таких же надійних партнерів, які дозволять прийняти ризики чи без страху помилки. Надійні не бояться труднощів. Їм подобається шукати вирішення складних завдань у повсякденному житті. Вони висловлюють своє невдоволення відкрито, а не ховають жалю і дискомфорт. Вони прислухаються до порад і не бояться протилежних думок.

Коли надійна людина потрапляє в пару з тривожним або уникає, він відразу може визначити, що щось не так. При цьому не можна сказати, що відносини між такими людьми не буває, просто вони недовговічні і незадовільні. Надійним часто не вдається зрозуміти психологічних труднощів людей з іншим типом прив’язаності, тому що їм просто не зрозуміти їх проблем. Вони — щасливчики, яких виховували батьки, що дали саме ту кількість любові, що їм було потрібно.

Як залікувати стару рану

Ми не можемо змінити нашого дитинства, але ми все-таки можемо допомогти собі дорослим. Експерти, що займаються глибинною психологією, багато значення надають образам, які, з’являючись з нашої підсвідомості, можуть багато розповісти або, навпаки, перенести туди потрібну інформацію свідомості. Це називається стимуляцією активного уяви і саме цей метод ми використовуємо у спрямовується медитації.

Однією з цілей даної медитації є взаємодія з образами, які приносять радість, заспокоюють наші почуття, дають нам просвітлення. Це потенційне лікування, тому що в образах немає прив’язки до теперішнього, минулого або майбутнього — ми можемо створити будь-яку реальність. І це може пом’якшити контекст наших спогадів. Ми повинні повернутися до нашому юному «я» і подружити з ним «я» зріле.

Метод: спрямовується медитація

1. Знайдіть зручне місце в будинку або в офісі, де досить тихо. Вимкніть телефон, зніміть взуття і шкарпетки. Сядьте на підлогу. Сидите з прямою спиною, м’яко обхопивши ноги руками.

2. Закрийте очі. Дихайте глибоко. Вдихайте через ніс. Уявіть, що ви вдихаєте любов і співчуття. Видихайте через рот. Уявіть, що видихаєте стрес і занепокоєння.

3. Уявіть собі, що ви сидите на траві, яка м’яко стосується вашої шкіри. Ви дивитеся на барви природи. Навколо вас: фіолетовий, оранжевий, синій. Дме легенький вітерець. Повітря тепле і сповнений світла, високо над головою літають птахи — ви їх бачите.

4. Ви помічаєте малюка, який йде до вас через поле. Вам знайомий цей дитина. Ви встаєте, щоб привітати його. Ви дивитеся в його очі і розумієте, що це — маленький ви. Ви берете дитину за руку і усаживаете поруч з собою. Це той самий дитина, який не міг висловити своє страждання, коли відчував себе покинутим і самотнім. Це частина вас, яка відчувала себе небажаною і переляканою. Посадіть цього маленького людини до себе на коліна, обійміть його міцно. Скажіть йому, що тепер все буде в порядку. Обіймайте його ще кілька хвилин, втішаючи і підбадьорюючи. Скажіть, що ви завжди будете поряд і будете піклуватися про нього.

Робіть цю вправу щоранку. Коли ви успокоите пораненого дитини в собі, дорослий у вас почне відчувати себе по-іншому: більш впевнено, менш тривожно, і у відносинах в тому числі. І, звичайно, я б порадив звернутися до психотерапевта, це дуже допомагає при старих травмах, ви почнете по-іншому сприймати себе і інших, це дозволить вам відчувати себе в безпеці.

Джерело: goop.com

Ілюстрація: Gracia Lam

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code